Fővárosi és vidéki lapok vezető hírei között ezekben a napokban ismétlődően föltűnik, hogy átadták az új budapesti Hulladékválogató Művet, amely évi 15 ezer tonna szelektíven gyűjtött szemetet válogat. A fejlesztés teljes egészében uniós forrásból valósult meg. Egykori kollégánk, főnökünk Kiss Tibor, a Budapesti Közművek hulladékgazdálkodási főigazgatója az InfoRádióban azt mondta, a beruházással különböző technológiai rendszerek jöttek létre: például depóniagáz hasznosítórendszer, a salakból történő haszonanyag-kinyerés és a lomtalanításhoz szükséges berendezések. Mint mondta, régebben megépült már a Hulladékválogató Mű csarnoka, és átadták tavaly a Logisztikai és Szolgáltató Központot. Most zárult le a tízéves projektidőszak, amikor
a Hulladékválogató Mű építése, bővítése és a technológia beüzemelése is megtörtént.
A Dél-Kom Sajtófigyelő elsőként az Infostart beszámolóját ajánlja olvasói figyelmébe. A Budapest.hu is érdemes betekintésre, ott Tüttő Kata, városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes mellett ugyancsak Kiss Tibor további gondolatai olvashatók. Ezek szerint a Budapesti Közművek nemcsak egy komoly vagyonelemmel lett gazdagabb, de a körkörös hulladékgazdaság megvalósításához is közelebb került.
A projekt teljes összefoglalóját – immár a protokoll-interjúktól megtisztítva – az Ittlakunk.hu adja szerkesztőségi cikkében.
