Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Átadták az új, budapesti hulladékválogató művet – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Fővárosi és vidéki lapok vezető hírei között ezekben a napokban ismétlődően föltűnik, hogy átadták az új budapesti Hulladékválogató Művet, amely évi 15 ezer tonna szelektíven gyűjtött szemetet válogat. A fejlesztés teljes egészében uniós forrásból valósult meg. Egykori kollégánk, főnökünk Kiss Tibor, a Budapesti Közművek hulladékgazdálkodási főigazgatója az InfoRádióban azt mondta, a beruházással különböző technológiai rendszerek jöttek létre: például depóniagáz hasznosítórendszer, a salakból történő haszonanyag-kinyerés és a lomtalanításhoz szükséges berendezések. Mint mondta, régebben megépült már a Hulladékválogató Mű csarnoka, és átadták tavaly a Logisztikai és Szolgáltató Központot. Most zárult le a tízéves projektidőszak, amikor

a Hulladékválogató Mű építése, bővítése és a technológia beüzemelése is megtörtént.

A Dél-Kom Sajtófigyelő elsőként az Infostart beszámolóját ajánlja olvasói figyelmébe. A Budapest.hu is érdemes betekintésre, ott Tüttő Kata, városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes mellett ugyancsak Kiss Tibor további gondolatai olvashatók. Ezek szerint a Budapesti Közművek nemcsak egy komoly vagyonelemmel lett gazdagabb, de a körkörös hulladékgazdaság megvalósításához is közelebb került.

A projekt teljes összefoglalóját – immár a protokoll-interjúktól megtisztítva – az Ittlakunk.hu adja szerkesztőségi cikkében.