Ma déli kiadásának egyik szerkesztőségi írását jelentette meg a fenti címmel a 24.hu, nyilván a kormányfő reggeli interjújára reagálva, amelynek során Orbán Viktor kijelentette, hogy igenis drágul a hulladékgazdálkodás. (Közvetlen utalás a miniszterelnöki kinyilatkoztatásra egyébként nem olvasható a dolgozatban.) A cikk ugyanakkor szembesíti az olvasókat – és a piac szereplőit – a Gazdasági Versenyhivatal ma kiadott közleményével is. Versenyjogi szempontból tudniillik jogsértőnek minősülhet a gyártó, illetve külföldi előállítás esetén a forgalmazó cégek által fizetendő hulladék-újrahasznosítási díjak összehangolt továbbhárítása a vevőkre. Az áremelések helyett a nemzeti versenyhatóság a csomagolások fenntarthatóbbá tételét javasolja a cégek számára, amely hozzájárulhat költségeik csökkentéséhez, így az élelmiszerárak mérséklődéséhez – olvasható a GVH közleményében.