Évente 11 milliárd tonna szemét keletkezik a világon, aminek legnagyobb része lerakókba kerül, vagy az óceánokban köt ki. Sok minden újrahasznosítható, de mit és hogyn? – teszi fel a kérdést Varga Péter a Népszava tegnapi print-számában. (Az internetes felületre a cikk nem került föl.) Egy tonna elektronikai hulladékból több arany nyerhető ki, mint egy tonna aranyércből, például. Az érdekes, hosszabb cikk a Dél-kom Sajtófigyelő archívumában már hozzáférhető, és várhatóan a Népszava online-felületén is olvashatóvá válik egy-két napon belül.