A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. tervei szerint 2024. április 1-jétől magyar szakemberek által kifejlesztett mobil rendszer teszi majd lehetővé, hogy a kötelező italcsomagolás-visszaváltási rendszerhez önként csatlakozó kisebb üzletekből begyűjtsék a fémdobozokat, PET-palackokat és üvegeket – mondta a MOHU Gyártói felelősségi rendszerek vezetője egy tegnapi, budapesti sajtóbeszélgetésen. Szabó Szilvia úgy fogalmazott: abban még sok a bizonytalanság, hogy hány kézi visszaváltó pont lesz az országban. Már több száz üzlet jelezte önkéntes csatlakozási szándékát, velük most kezdenek szerződést kötni; a MOHU célja, hogy legalább 4000 kézi visszaváltó pont jöjjön létre, de ez akár 8000 is lehet. Az Index (szerző: Kéfer Ádám) idézi Vida Pétert, a magyar Returmatic Solutions Zrt. ügyvezetőjét, aki a sajtóbeszélgetésen elmondta: az általuk kifejlesztett mobil visszaváltó, valamint feldolgozó berendezés leegyszerűsítve egy teherautó és a visszaváltó automaták kombinációja, ami lehetővé teszi, hogy akár a legkisebb falvakba is eljussanak, és begyűjtsék az újrahasznosítható csomagolásokat. A nagyobb nyári fesztiválok esetében még nem tudják, hogy miként fog kinézni a visszaváltás lehetősége, válaszolta az Economx kérdésére Szabó Szilvia. Úgy véli fix automatákkal képtelenség lesz kiszolgálni a fesztiválokat. Képünkön: Szabó Szilvia (forrás: Világgazdaság).
