Hogy a lakosságnak a július 1-étő bekövetkező változásokból milyen előnyei származhatnak, arról a Velünk a Város Egyesület képviselői keddi sajtótájékoztatójukon számoltak be.
A cél az, hogy a lakossági igényekhez alkalmazkodjon a szolgáltatás
– szögezte le felvezetésében az egyesület helyettes vezetője, Szarka Dénes. Kiemelte, hogy az átvehető hulladékok köre és a leadható mennyiség bővül, az adminisztrációs terhek viszont csökkennek július 1-jétől. Hozzátette, a szolgáltatási színvonalat növeli, hogy a lakosok az eddig érvényes területi megkötések nélkül, akár egy lakcímkártya felmutatásával is bármelyik hulladékudvart igénybe vehetik az országban. De a szolgáltatók eltekintenek a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási díj megfizetésének igazolásától is a hulladékudvarokban. És a hosszabb nyitvatartás mellett új hulladékudvarokat tervez nyitni a Mol a következő bő tíz évben. A sajtótájékoztatóról további részletek és képek a Minap híroldalon találhatók.