Gregg Segal fotográfust gyerekkora óta foglalkoztatja a sok felesleges szemét. A fő okának a folyamatos növekedési kényszert látja, aminek következtében a cégek egyre rosszabb minőségű termékeket állítanak elő egyre nagyobb mennyiségben, ezáltal egyre több szemét keletkezik. Gregg ezt a tendenciát kívánta bemutatni a sorozatával. Felkérte a családját, a barátait és a szomszédokat, hogy egy hétig gyűjtsék a háztartási hulladékot, hogy elkészíthesse róluk a szemétportréikat. Mivel a hulladékot nem akarta kivinni a természetbe, ezért saját udvarában készített négy különböző mesterséges díszletet. Képeivel üzeni, hogy a szemét mindenhol ellep bennünket. A megdöbbentő fotókból az Index tallózik (képszerkesztő: Karip Tímea).
