Helyi jelenséget, de országos gondot osztott meg tegnap délutáni kiadásában az Érdmost. Gyűrött sörösdobozokat görget a szél az érdligeti vasútállomás töltése mellett. A fűben zacskófoszlány fodrozódik, valami hívogatóan csillan: kétdecis vodkásüveg vonzza a tekintetet. Persze nem csak az italbolt kínálata köszön vissza a Porcsinrózsa és a Túróc utca szélén húzódó vasúti árokban, a Porcsinrózsa utcai oldalon például egy széttört tévékészülék, matrac is díszeleg.- írta a szerző, Koncz Tamás.
A vasúti töltés és az árok a MÁV tulajdonának számít, a terület takarítása így a vasúttársaság feladata lenne. A lap megkereste a cég sajtóosztályát, ahol közölték: a hulladéklerakatokat rendszerint csak bejelentés nyomán, azt követően szokták felszámolni. Az illegális hulladéklerakás égető problémát jelent a sínek mentén. A MÁV-nak országszerte nagy feladatot jelent a szemét eltakarítása. Beszámolójuk alapján folyamatosan takarítanak a 7200 kilométeres vasúti törzshálózat mentén. Évente 100-150 millió forintos pluszköltséggel jár az illegális lerakatok eltüntetése, mégis az az utazóközönség benyomása, hogy a hálózat mellett lassan kialakul a legnagyobb hazai hulladéklerakó.
![]()