Az első Valentin-napi üdvözlőlapot feltehetően Nagy-Britanniából 1415-ben Károly, Orleans hercege küldte második feleségének (összesen három volt neki), Armagnac-i Bonne grófkisasszonynak; ennyit legalább tudni vélünk az ünnep eredetéről. Igen ám, de ahogy minden ajándékozással is járó jeles napon, úgy Valentinkor is jelentős mennyiségű hulladékot termelünk az üdvözlő lapokkal, csomagoló anyagokkal, dobozokkal, egyebekkel. Mi legyen e hulladékok sorsa – teszi föl és válaszolja meg a kérdést a Don’t waste it szerkesztőségi cikkében, mai számában. A részletes, alapos írás fölhívja a figyelmet a szelektálás szempontjaira, a kombinált csomagolóanyagok szétválaszthatóságára és így tovább. Ha jelentősebb mennyiségű ajándékra számíthatunk holnap, mindenképp kattintsunk a hazai hulladékmagazin cikkére.