Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A Transparency szerint törvénysértően indul a Mol hulladékkoncessziója -hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A kormány egy utolsó pillanatos törvénymódosítással elismerte, hogy a nagy állami hulladékkoncessziót elnyerő Mol nem teljesítette a szerződésben vállalt feltételeket – állítja a Transparency International (TI) az RTL Híradó beszámolója szerint. Vagyis a TI a friss fejlemények alapján úgy véli, semmis a Mollal kötött szerződés. A Telex (szerző: Előd Fruzsina) megemlékezik róla, hogy a hulladékkoncesszió témája korábban azzal vonta magára a közfigyelmet, hogy Palkovics László akkori technológiai és ipari miniszter egy nyilvános megszólalásában úgy tűnt, mintha arról beszélne: direkt a Mol számára találták ki a a 35 éves koncessziós rendszert. A 168 óra utal rá, hogy laphírek szerint nincs nyoma annak, hogy a szükséges környezetvédelmi, illetve fémkereskedelmi engedélyeket beszerezte volna a MOL, de a cég ezt nem is tagadja. A Szeged.hu (szerző: Szlavkovits Rita) a jobb érthetőség kedvéért az alábbi egyszerű példát hozza:

A jogi hercehurca lényege egy kicsit érthetőbben: kiírnak egy pályázatot egy állatmenhely működtetésére azzal a feltétellel, hogy a nyertesnek egy adott határidőig az állatorvosi diplomát meg kell szereznie. Az illető megnyeri a pályázatot, de az adott határidőre a diplomát nem szerzi meg, hanem felvesz a cégébe diplomás állatorvosokat. Mivel a pályázat kiírója nagyon szeretné, hogy mégis a nyertes végezze a tevékenységet, törvényt módosít úgy, hogy a kiírás feltétele nem a saját jogon szerzett diploma, hanem állatorvos alkalmazottak is jogosulttá teszik az állatmenhely megnyitására a céget. A szituáció életszerű, de utólag módosítani egy pályázati feltételt, miután abban már döntés született, az meg nem jogszerű. Elvileg ez már januárban is felvetődhetett volna, nyilván folyik a jogászi elmélkedés, az utolsó pillanatban, tevékenység július 1-jei átadása előtt két héttel, még módosítják a törvényt.

A hvg is azt hangsúlyozza, hogy a tényeken a törvénymódosítás sem változtat, mert utólag nem lehet meg nem történné tenni a törvénysértést és a szerződésszegést. A Minap tulajdonképpen rövidítve a 24.hu vonatkozó anyagát veszi át. A 444.hu sem igen tesz hozzá az RTL eredeti riportjához.