A csatorna elképesztő állapotára most csodálkozott rá a hazai sajtó, amikor már tisztítják.A Víz Világnapja alkalmából több évnyi szemetet kezdtek ugyanis összeszedni a vízügyi igazgatóság munkatársai a három kilométer hosszú, siófoki mederszakaszon tegnap reggel. A Portfolio Kravinszkaja Gabriellát, a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság balatoni kirendeltségének vezetőjét idézte, aki a lapnak elmondta: mivel a Balaton alacsony vízállása miatt régóta nincs vízeresztés a tóból, a Sióban minimális a befolyókból becsordogáló víz, és jól látszik a rengeteg szemét, amit a lakosság és a turisták beleszórtak az elmúlt évek alatt. Az eddig hulladék-mentesített részből kikerült már fél biciklitől kezdve a törött műanyag székig sok minden. Az Agrárinform azt is megírja, hogy az összegyűjtött szemétben rengeteg a petpalack, sörösdoboz, autógumi, horgászszerelék és egyéb kommunális hulladék. Az hulladékszedésről természetesen a LikeBalaton is tudósít.
