A legtöbb műanyagfeldolgozó azt gondolja, hogy a termékeire nem vonatkozik a kötelező reciklátum tartalom szabályozás, amely folyamatosan lép életbe 2025-től. Azt gondolják, hogy a minőség megőrzése miatt soha nem fognak a termékeibe regranulátumot tenni, inkább megfizetik a díjakat, adókat. Ennek oka, hogy a jelenlegi mechanikai újrahasznosítással előállított regranulátumok minősége a legtöbb esetben jóval gyengébb, mint a „szűz” polimereké, valamint mindössze a műanyag késztermékek 25-30%-nál alkalmazhatók. A fenntarthatósági kezdeményezések által meghatározott és 2025-től folyamatosan életbelépő szabályozások a polimer piac minden szereplőjét lépéskényszerbe hozzák. A megoldásokat a műanyag szakma legnagyobb közép európai konferenciáján a CENTRAL EUROPEAN PLASTICS MEETING 2023 vitatják meg a résztvevők. Részletekkel a ProfitLine szolgált tegnap esti kiadásában.