Egy kutatócsoport Kazi Albabu Hussein vezetésével az Egyesült Államokban, a Braska-Lincoln Egyetemen kimutatta, hogy a hatóságilag jóváhagyott műanyag élelmiszertartókból óriási mennyiségű műanyag részecske szabadul fel, ha mikrohullámú sütőben felmelegítik. A csoport által készített tanulmány szerint egyes edények mindössze egy négyzetcentiméteres darabjáról akár 4,22 millió mikroműanyag és 2,11 milliárd nanoműanyag részecske is felszabadulhat a mikrohullámú melegítést követő 3 percen belül.

A kutatócsoport erdményeiről ma reggeli kiadásában számolt be az Új Dunántúli Napló és a BAMA.