Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A Molt kártalanítani kell, ha a hulladékkoncesszió nem indul el július 1-jén | Dél-kom Intranet


Új rendelettervezet került ki a kormany.hu-ra, melynek tárgya a hulladékgazdálkodási koncesszor esetleges kártalanítása. Azt mondja ki, hogy kártérítés illeti meg a koncesszort, vagyis a Mol Nyrt.-t., illetve az általa alapított MOHU Mol Zrt., ha a koncessziós szerződés 2023. július 1-jén nem lép hatályba, kivéve, ha annak oka kizárólag a koncesszor érdekkörében bekövetkező változás. Vagyis ha bármely más okból nem rajtol el július 1-jén a Mol által 35 évre elnyert hulladékkoncesszió, akkor a cég kártérítést kérhet és kaphat. Hogy milyen okból hiúsulhatna meg a július 1-jei kezdés, azt nem részletezik a rendelettervezetben. A kártérítési rendelet szerint a kártérítési igényt legkésőbb 2025. december 31-ig lehet benyújtani. A kártérítésre az állam kötelezett, egy összegben, átutalással, és ha nem utal, akkor késedelmi kamatot is kell fizetnie. Hogy mekkora lehet a kártérítés összege, arról nem írnak. A Mol kártalanításáról szóló rendelet július 1-jén lép hatályba.

A hazai sajtó pártállástól függően kommentálja az új elképzelést. A Dél-Kom Sajtófigyelő a 24.hu szerkesztőségi cikkét ajánlja, amely a koncepciót kommentár nélkül ismerteti.