Új rendelettervezet került ki a kormany.hu-ra, melynek tárgya a hulladékgazdálkodási koncesszor esetleges kártalanítása. Azt mondja ki, hogy kártérítés illeti meg a koncesszort, vagyis a Mol Nyrt.-t., illetve az általa alapított MOHU Mol Zrt., ha a koncessziós szerződés 2023. július 1-jén nem lép hatályba, kivéve, ha annak oka kizárólag a koncesszor érdekkörében bekövetkező változás. Vagyis ha bármely más okból nem rajtol el július 1-jén a Mol által 35 évre elnyert hulladékkoncesszió, akkor a cég kártérítést kérhet és kaphat. Hogy milyen okból hiúsulhatna meg a július 1-jei kezdés, azt nem részletezik a rendelettervezetben. A Mol kártalanításáról szóló rendelet július 1-jén lép hatályba.
A hazai sajtó pártállástól függően kommentálja az új elképzelést. A Dél-Kom Sajtófigyelő a 24.hu szerkesztőségi cikkét ajánlja, amely a koncepciót kommentár nélkül ismerteti.