Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A Mol sem késéstől, sem a hulladékkoncesszió uniós vizsgálatától nem tart | Dél-kom Intranet


Kevesebb mint egy hét múlva már élesben működik majd az országos hulladékkoncesszió, amelyet 35 évre a Mol Nyrt. feladatellátásra létrehozott leányvállalata, a MOHU nyert el a magyar államtól. Az elmúlt időszakban sok bírálat érte a rendszert, főként a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer részeként bevezetendő EPR-díjak miatt, de a héten már arról is megjelentek hírek, hogy veszélybe került a július 1-i indulás is. A Mol ezért egy háttérbeszélgetésen adott tájékoztatást arról, hogy a feladatellátáshoz szükséges alvállalkozói szerződéseket országszerte mindenhol megkötötték, így a lakosság várhatóan semmilyen változást nem észlel majd a szolgáltatásban. A Portfolio kérdésére közölték, hogy az elmúlt időszak jogszabály-változtatásaiban csak véleményezőként vettek részt, és úgy látják, már nem hiányzik több módosítás, amely veszélyeztetné a jövő havi indulást. Az Európai Bizottság koncessziós vizsgálatától nem tartanak, nem várják, hogy az érdemben befolyásolná a rendszert.

Pethő Zsolt, a MOHU vezérigazgatója a sajtóbeszélgetésen ismertette, hogy az új koncessziós rendszer azért indul el, mert az Európai Unió nagyon szigorú hulladékhasznosítási és -kezelési szabályokat vezetett be, a tagállamok pedig komoly büntetésekre számíthatnak, ha az előírásokat nem teljesítik.