Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A MOL fölvásárolta a ReMatot és a Szarvasi Biogázüzemet – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A Mol a hulladékgazdálkodási koncesszióval azt a célt tűzte ki, hogy teljesítse az Európai Unió újrahasznosítási célszámait, és jövedelmezően működtesse a rendszert – mondta a Mol elnök-vezérigazgatója tegnap este, a Planet Budapest 2023 Fenntarthatósági Expo és Élményprogram panelbeszélgetésében, amelyet Áder János volt köztársasági elnökkel, a rendezvényt szervező Kék Bolygó Alapítvány kuratóriumi elnökével folytatott. Kiemelte: jelenleg a hulladék 51 százaléka szemétlerakóban végzi, az uniós célkitűzés, hogy ezt az arányt 2040-ig 10 százalékra szorítsák le. Az elektronikai hulladék újrahasznosítási aránya extrém alacsony szinten, 20 százalékon áll, miközben ennek nagy része ritka és drága alapanyag – arany, réz, ritkaföldfémek – és átlagosan 90-95 százalékban újra feldolgozható. Évente mintegy 60 ezer tonna PET palack kerül a hulladékba, a jogszabály szerint 2025-re a forgalomba hozott italpalackok 77 százalékát, 2029-re 90 százalékát kell újrahasznosítani. A Mol célja, hogy tovább növelje a műanyagok újrahasznosítását, ezért felvásárolták a ReMatot, Magyarország piacvezető műanyag-újrahasznosító vállalatát.A körforgásos gazdaság felé tett fontos lépés a Szarvasi Biogázüzem felvásárlása volt, amely a nyáron zárult – mondta Hernádi Zsolt. A beszélgetést valamennyi napilap kivonatosan közli. A Dél-Kom Sajtófigyelő a Növekedés.hu-t ajánlja, amely a legbővebb terjedelemben ismertette a sajátos kérdezz-felelek tartalmát.

Az eseményről ugyancsak bő terjedelemben, fényképpel számolt be a 444.hu, aki pedig még mindig további részletekre kíváncsi, az a Portfolio ugyancsak rendkívül alapos, elemző írásából tájékozódhat. Utóbbi írta meg azt is, hogy Hernádi Zsolt szerint kulturális váltásra van szükség a pazarlás ellen.

Hernádi Zsolt és Áder János a Hungexpo Budapesti Kongresszusi és Kiállítási Központban 2023. szeptember 27-én.