A Mol a hulladékgazdálkodási koncesszióval azt a célt tűzte ki, hogy teljesítse az Európai Unió újrahasznosítási célszámait, és jövedelmezően működtesse a rendszert – mondta a Mol elnök-vezérigazgatója tegnap este, a Planet Budapest 2023 Fenntarthatósági Expo és Élményprogram panelbeszélgetésében, amelyet Áder János volt köztársasági elnökkel, a rendezvényt szervező Kék Bolygó Alapítvány kuratóriumi elnökével folytatott. Kiemelte: jelenleg a hulladék 51 százaléka szemétlerakóban végzi, az uniós célkitűzés, hogy ezt az arányt 2040-ig 10 százalékra szorítsák le. Az elektronikai hulladék újrahasznosítási aránya extrém alacsony szinten, 20 százalékon áll, miközben ennek nagy része ritka és drága alapanyag – arany, réz, ritkaföldfémek – és átlagosan 90-95 százalékban újra feldolgozható. Évente mintegy 60 ezer tonna PET palack kerül a hulladékba, a jogszabály szerint 2025-re a forgalomba hozott italpalackok 77 százalékát, 2029-re 90 százalékát kell újrahasznosítani. A Mol célja, hogy tovább növelje a műanyagok újrahasznosítását, ezért felvásárolták a ReMatot, Magyarország piacvezető műanyag-újrahasznosító vállalatát.A körforgásos gazdaság felé tett fontos lépés a Szarvasi Biogázüzem felvásárlása volt, amely a nyáron zárult – mondta Hernádi Zsolt. A beszélgetést valamennyi napilap kivonatosan közli. A Dél-Kom Sajtófigyelő a Növekedés.hu-t ajánlja, amely a legbővebb terjedelemben ismertette a sajátos kérdezz-felelek tartalmát.
Az eseményről ugyancsak bő terjedelemben, fényképpel számolt be a 444.hu, aki pedig még mindig további részletekre kíváncsi, az a Portfolio ugyancsak rendkívül alapos, elemző írásából tájékozódhat. Utóbbi írta meg azt is, hogy Hernádi Zsolt szerint kulturális váltásra van szükség a pazarlás ellen.
