Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A MOHU Mol biztos abban, hogy július 1-jén elrajtol a hulladékkoncesszió | Dél-kom Intranet


A hétvégi határidő előtt egyre szaporodnak a MOHU várható munkájával, a hulladékgazdálkodásban bekövetkező változásokkal kapcsolatos írások a hazai sajtóban. A 24.hu ma délután a fenti címmel jelentette meg Tamásné Szabó Zsuzsanna cikkét, amely egy, a MOHU vezérigazgatójával, Pethő Zsolttal folytatott, informális beszélgetés nyomán született. Az intézményi (lakossági jellegű) hulladék begyűjtését megszervezte a koncesszor, a MOHU. Mint a lap megtudta, 150 cég pályázott erre a tevékenységre, közülük 102-vel kötöttek szerződést. Ez azt jelenti, hogy alvállalkozókkal együtt 300–400 cég végzi majd a begyűjtési, előkezelési tevékenységet. Ezzel minden anyagáramot lefedve készen állnak a július 1-jei indulásra, bár ezzel ellentétes értesülések is megjelentek a múlt héten. Pethő Zsolt az indulással kapcsolatban a legnagyobb kockázatnak azt nevezte, hogy a hulladéktermelő cégek, intézmények közül jó páran (főleg a kisebbek) még nem regisztráltak a MOHU-hoz. A nagyok (kereskedelmi láncok, éttermek, stb.) már regisztráltak, így 90 százalék lefedett. A kicsiket kampányokkal próbálják elérni, de több ezren lehetnek, amelyeket utólag kell majd regisztrálni, ám erre is fel vannak készülve – tette hozzá.