A hétvégi határidő előtt egyre szaporodnak a MOHU várható munkájával, a hulladékgazdálkodásban bekövetkező változásokkal kapcsolatos írások a hazai sajtóban. A 24.hu ma délután a fenti címmel jelentette meg Tamásné Szabó Zsuzsanna cikkét, amely egy, a MOHU vezérigazgatójával, Pethő Zsolttal folytatott, informális beszélgetés nyomán született. Az intézményi (lakossági jellegű) hulladék begyűjtését megszervezte a koncesszor, a MOHU. Mint a lap megtudta, 150 cég pályázott erre a tevékenységre, közülük 102-vel kötöttek szerződést. Ez azt jelenti, hogy alvállalkozókkal együtt 300–400 cég végzi majd a begyűjtési, előkezelési tevékenységet. Ezzel minden anyagáramot lefedve bár ezzel ellentétes értesülések is megjelentek a múlt héten. Pethő Zsolt az indulással kapcsolatban a legnagyobb kockázatnak azt nevezte, hogy a hulladéktermelő cégek, intézmények közül jó páran (főleg a kisebbek) még nem regisztráltak a MOHU-hoz. A nagyok (kereskedelmi láncok, éttermek, stb.) már regisztráltak, így 90 százalék lefedett. A kicsiket kampányokkal próbálják elérni, de több ezren lehetnek, amelyeket utólag kell majd regisztrálni, ám erre is fel vannak készülve – tette hozzá.