Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A minisztériumnak is feltűnt, hogy gond lehet a hulladékkoncesszióval – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Túl kevés fémkereskedő és autóbontó szerződött le a MOL MOHU Hulladékgazdálkodási Zrt.-vel, és ezt a piacot felügyelő Energiaügyi Minisztériumnál is észrevették – értesült a Szabad Európa (megjelenés: ma hajnalban, szerző: Wiedemann Tamás).

Ha szépen akarunk fogalmazni, akkor megteremtették a jogszabályi lehetőséget arra, hogy csak egy monopolhelyzetben lévő cég alvállalkozói lehessenek úgy, hogy a saját eszközeikkel, a saját tudásukkal és a saját embereikkel ugyanazt a munkát végezzék el, mint korábban. Csak akkor piaci körülmények között végezhették, most pedig alvállalkozói rendszerben, ahol egyfajta bérmunkások lesznek

– mondta ezzel kapcsolatban korábban a Szabad Európának Szlávik Mónika, a Magyar Fémkereskedők Szakmai Egyesületének elnöke. Nagy kérdés, hogy a fémesek és az autóbontók nagy része miért nem írt alá alvállalkozói szerződést. A szakmabeliek szerint azért, mert a MOHU ötféle kötbért követelhet, cserébe viszont nem garantál semmit. Azt sem, hogy lesz elég munka, illetve megéri velük dolgozni. A MOHU egyébként is csak többkörös tárgyalás után szerződik, amelynek része az „árlejtés”, amikor negatív liciten kell a korábbi áraik alá menniük a hulladékpiacon továbbra is dolgozni akaró cégeknek. A szerződéseket a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) is vizsgálja, miután erőfölénnyel való visszaélés miatt bejelentés érkezett a hatósághoz a Mollal szemben. A beadvány szerint a Mol érzékeny üzleti információkat kért a cégektől, leendő alvállalkozóitól, még olyan adatokat is, amelyekre nem terjed ki koncessziós joga.

A szentendrei hulladékudvar körül  tapasztalható furcsaságokról a város lapja számolt be. A cikksorozat ezúttal a MOHU alvállalkozójának álláspontját ismertető résszel jelentkezik. A Tatabányán kialakult helyzetre (megszünt az önkormányzat által szervezett lomtalanítás) az önkormányzati hírportál is rehált: Hulladékgazdálkodási tájékoztatót tettek közzé. Július 1. óta nincs fennakadás a vásárhelyi hulladékudvarban – ez már a Hódpress cikkének címe (megjelenés: tegnap este, szerző: Korom András).