Az új visszaváltási rendszert legalább hallomásból ismerők háromnegyede hasznos és környezetbarát intézkedésnek tartja azt. Felük érzi hatékonynak, de ugyanennyien kételkednek abban, hogy a rendszer hatására az emberek tudatosabban fogják-e kezelni a hulladékgyűjtést. Az intézkedést ismerők kétharmada a lakossági környezettudatosság javulására és kevesebb környezetbe kerülő hulladékra számít. A pozitív megítélés ellenére háromból ketten úgy vélik, az intézkedések inkább csak hosszútávon fognak hatni és a lakosságnak időre lesz szüksége ahhoz, hogy megszokja az új rendszert. Mindezek mellett a lakosság negyede nem fogja használni a visszaváltó automatákat. Az új rendszer bevezetése előtt a Reacty Digital végzett kutatást, amelyet a Don’t waste it elemez hosszabb szerkesztőségi cikkében.
