Nagyon durván nekiment a szolgáltatóknak a Napi.hu, amikor fenti című cikkében Sánta András azt írta: a hulladékgyűjtő tartályok gyakran azért mennek tönkre, mert a kukás autók ürítő szerkezete annyira gyorsra van állítva, hogy az valósággal szétveri a konténereket. Mindez azért, hogy a járat hamar összeszedje a szemetet, miközben az kevésbé számít, hogy milliós károkat hagynak maguk után. A lap ma reggeli cikkében a szerző nem átall olyanokat állítani, hogy nem elsősorban a lakossággal, hanem a szabálytalan munkavégzésből adódó károkozással van baj, amire a MOHU nagyon rá fog fizetni. Megírja még, hogy a MOHU saját hulladékgyűjtő tartályokat vásárol. Ezek mintadarabjai meg is érkeztek a Ecseri úti telephelyre, több pályázó cégtől.
Az ügyben egyébkénbt a lap a koncesszor MOHU-nál följelentést tett annak alvállalkozói ellen.