Az egész hazai sajtó tele volt a hétvégén az úgy tűnik, váratlan csütörtöki bejelentéssel, hogy tudniillik az év elejétől Magyarországon is elindul a biohulladék széles körű, vagyis a konyhai zöldhulladékot és élelmiszer-hulladékot is magában foglaló elkülönített gyűjtése. A Frisshírek.hu ismerteti, hogy mi az, amit kölön kell gyűjteni:
- nyers zöldség- és gyümölcsmaradék,
- kávézacc, teafű,
- fűszerek, gyógynövények,
- tojáshéj
és a konyhai élelmiszer-hulladékot (hulladékká vált konyhai ételt és élelmiszert). A Liner a folyamat célját, okát firtatja. A KaposvárMost elsősorban azt firtatja, hogy mi nem változik. És így tovább, és így tovább. Sorolhatnénk hosszan.