Merész megállapítást tett a Roland Berger. A német tanácsadó cég szerint a szigorodó uniós szabályozásnak és az új technológiáknak köszönhetően a közeljövőben várhatóan nő az újrahasznosított műanyagok aránya, és javul azok minősége. A vállalat tanulmánya azt mutatja be, hogyan tudnak mindebből profitálni a vállalatok – feltéve, ha képesek gyorsan reagálni.
A káros hatások ellenére a műanyag – különösen a csomagolási anyagok – iránti kereslet várhatóan továbbra is erős marad. A tanulmány ezért elsősorban az újrahasznosításra összpontosít, melynek fő előnye a műanyagtermelés mérséklése és a hulladéklerakás, illetve égetés visszaszorítása, ezáltal a kibocsátás csökkentése. A vállalatoknak már csak ki kell használniuk az ebben rejlő üzleti lehetőségeket
– emelte ki Schannen Frigyes, a Roland Berger magyarországi partnere.
Akiket további, magyar nyelvű részletek érdekelnek, a Don’t waste it hasábjain kaphatnak mélyebb betekintést a tanulmányba.