A Somogy vármegyei Kormányhivatal is csatlakozott hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalmához, a TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióhoz, jelentette a SONLINE.
Nagyon büszke vagyok arra, hogy az 1300 fős apparátusunk 15 százaléka kézzelfogható módon is csatlakozik az országos felhíváshoz – mondta dr. Neszményi Zsolt főispán hétfőn, a kormányhivatal Nagy Imre téri épületénél, melynek környékén a munkatársakkal közösen több zsáknyi szemetet szedtek össze.
A lap emlékeztet: az illegálisan elhagyott bejelentett hulladék mennyisége megközelítette a 6500 tonnát, melyből a 2022-2023-as évben 3700 tonnát elszállítottak, 2401 tonna hulladékot pedig a Kormányhivatal végrehajtási eljárás keretében vitetett el 106 millió forint értékben.