A kormány szerint az előzetes kalkulációk alapján évi 37–139 milliárd forintos veszteség várható a hazai hulladékrendszer üzemeltetéséből. De hogy pontosan mennyi, azt nem tudni, ahogy azt sem, hogyan alakul a veszteség mértéke a következő évtizedekben – egyebek mellett ezeket a kérdéseket veti föl a Szabad Európa a hulladékkoncesszió dilemmái közül. A szerző, Wiedmann Tamás egyelőre több bizonytalanságot is látni vél.