A kormány olyan új díjat vezet be, amely biztos bevételt biztosít a koncessziós társaság számára. A termékdíj mellett elindul az EPR, amit a gyártók fizetnek díjként, és háromszor akkora bevételt hoz, mint a termékdíj. Míg utóbbit az állam szedte be, az EPR-t közvetlenül a Mol koncessziós cégének fizetik a gyártók. Részletekkel a Szabad Európa szolgál (szerző:Wiedemann Tamás).