Úgynevezett olvasói levelek özönlenek az Új Dunántúli Napló és a BAMA szerkesztőihez, zubognak feltartóztathatatlanul. Általában úgy, hogy egy témában sok levél érkezik egyszerre. Aztán jön egy másik téma, és minden olvasó arról ír spontán. Persze, ne legyünk gonoszak, tegyük föl, hogy olykor az újságíró is olvas. Aztán ír, mondjuk levél-formát. Aztán összeszerkeszti azt cikké. Ez történt most is: Wald Kata a zöldhulladékok ügyében kapott egy csomó “olvasói levelet.” Égetik, bár tilos, szerepel a cikkben, illetve a kommunális hulladék sokszor már a konténerük ürítésének másnapján nem fér bele a gyűjtőedénybe, mert a környező kiskertekből a lenyesett ágakat, összegyűjtött gazt beledobálják egyesek.
A közszolgáltató neve ezúttal nem került elő.