Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A kidobott karácsonyfáktól lesz meleg a pécsiek otthona – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Negyven tonnányi, a karácsonyi ünnepek után kidobott fenyőfát égetnek el a következő időszakban a két biomassza-tüzelésű blokkal működő pécsi hőerőműben – tájékoztatta közleményében a Veolia Energia Magyarország Zrt. az MTI-t. A közleményből néhány országos napilap is szemlézett, a legbővebb terjedelemben azonban a PécsMa foglalkozott a kérédssel tegnap esti kiadásában. Mint írták, a városszerte összeszedett a fenyőhulladék 85 átlagos méretű lakás egyhavi fűtéséhez elegendő energiát ad. A szerkesztőségi cikk nem mulasztotta el megemlíteni, hogy a fákat társasgáunk gyűjti be. A Veolia közleményét a BAMA is citálja ma reggfeli kiadásában, és kiegészíti azzal a korábbi hírrel, amely szerint a Biokom gyűjti be a fákat. A Pécsi Stop betűhűen vetti át a közleményt; arról, hogy a fenyők hogyan jutnak el az erőműig, nem esik szó.

Mint emlékezetes, vállalatunk ügyvezetője, Biró Péter is hasonlóképpen nyilatkozott a napokban az RTL Klub Híradójában. (via: G.A.)