Negyven tonnányi, a karácsonyi ünnepek után kidobott fenyőfát égetnek el a következő időszakban a két biomassza-tüzelésű blokkal működő pécsi hőerőműben – tájékoztatta közleményében a Veolia Energia Magyarország Zrt. az MTI-t. A közleményből néhány országos napilap is szemlézett, a legbővebb terjedelemben azonban a PécsMa foglalkozott a kérédssel tegnap esti kiadásában. Mint írták, a városszerte összeszedett a fenyőhulladék 85 átlagos méretű lakás egyhavi fűtéséhez elegendő energiát ad. A szerkesztőségi cikk nem mulasztotta el megemlíteni, hogy a fákat társasgáunk gyűjti be. A Veolia közleményét a BAMA is citálja ma reggfeli kiadásában, és kiegészíti azzal a korábbi hírrel, amely szerint a Biokom gyűjti be a fákat. A Pécsi Stop betűhűen vetti át a közleményt; arról, hogy a fenyők hogyan jutnak el az erőműig, nem esik szó.
Mint emlékezetes, vállalatunk ügyvezetője, Biró Péter is hasonlóképpen nyilatkozott a napokban az RTL Klub Híradójában. (via: G.A.)