Tompos Márton Facebook-oldalán jelentkezett be országjárása állomásairól. A Momentum frakcióvezető-helyettesének bejelentkezései országjárásáról, amit azt köveően indított el, hogy egy államtitkár bátyja 28 ezer tonna abroncs-hulladékot hordott össze Zalában. Lentiben az illegális szemétből elhelyezett több gumit is a polgármesteri hivatal előtt, majd továbbment Celldömölkre, ahol a szemetelő cég bejelentett székhelye elé rakta az abroncsokat. A politikus egyik videójában megszólalt egy nagykölkedi lakos is, akinek a hazától pár száz méterre van egy illegális szemétlerakat. Azt mondta, az elmúlt 3 évben több tízezer köbméter abroncsot raktak le a területre, engedély nélkül. Pert indított, de hiába. A politikus aggasztónak nevezte, hogy a fideszes vezetők mindig azt mondják, nincs baj a környezetvédelemmel, csak sohasem az ő kertjük végébe van lerakva az illegális szemét. Ezt orvosolta a 24.hu szerint, amikor Orbán Viktor felcsúti háza elé is vitt a zalai illegális gumiszemétből. Az Index azt is megírta, hogy Tompos Márton délután a Karmelita kolostorhoz is elvitte az abroncsokat, amelyeket a már jól ismert kordonok előtt helyezett el.
