A helyszín a világ egyik legismertebb nyaralóhelye. A Kanári-szigetek nevének hallatán sok mindenre gondolnánk, de talán a veszélyes elektroniaki hulladékokra a legkevésbé. Mégis: veszélyes hulladéknak minősített elektromos háztartási készülékekkel kereskedő nemzetközi bűnszervezetet számoltak fel a Kanári-szigeteken – jelentette a hazai sajtó is. A bűnszervezet az elmúlt években sok eurómilliós bevételre tett szert a főként afrikai országokba – Nigériába, Ghánába, Mauritániába, Szenegálba – illegálisan exportált és eladott veszélyes hulladékokból.A novemberi és decemberi műveletben őrizetbe vett 43 személy ellen indítottak eljárást eddig, veszélyes hulladékkal való kereskedelemmel, okirat-hamisítással, környezetszennyezéssel és bűnszervezetben való segédkezéssel vádolják őket. A rendeőrségi akcióról (legalább mínuszos hírben) beszámolt valamennyi magyar napilap. A Dél-Kom Sajtófigyelő a Don’t waste it tegnapi hírösszefoglalóját ajánlja olvasói figyelmébe.
