Lépett a hatóság a SungEel Hitech Hungary Kft. Bátonyterenyén lévő akku-feldolgozója ügyében: „határozatlan időre” felfüggesztették az előírásokat sorozatosan és súlyosan megszegő üzem működését. Az erről szóló közlemény augusztus 23-án jelent meg a Nógrád Vármegyei Kormányhivatal honlapján. Eszerint eddig hat alkalommal büntették meg a céget összesen 100 millió forintra, ezt követően döntöttek a tevékenység felfüggesztéséről. Az üzemben sorozatosan megszegték a hulladékgazdálkodással kapcsolatos előírásokat – részletekkel az Átlátszó (szerző: Bodnár Zsuzsa) és a Magyar Nemzet (szerkesztőségi cikk) szolgált tegnap esti kiadásában.