Miközben pénzügyi szempontból eredményes évet zárt a dél-koreai tulajdonú SungEel Hitech Hungary Kft., sorozatban szabják ki rá a hatóságok a büntetéseket, írja az Átlátszó. A SungEel bátonyterenyei hulladékfeldolgozójában hatósági ellenőrzést tartottak, írja a 24.hu. A vizsgálat során a kormányhivatal emberei olyan súlyos hiányosságokat tapasztaltak, hogy 31,2 millió forintos hulladékgazdálkodási bírságot szabtak ki a cégre. (Ez a maximálisan kiszabható bíraság, hangsúlyozza a 444.) A vizsgálat során az üzemcsarnokokban erős oldószer szag volt érezhető, az ellenőrzést végző személyek magukon, idézzük, bőr-és nyálkahártya irritációt (bőrkiütés, bőrpír, torokkaparás, szájfájdalom tüneteit) tapasztaltak.