Elfogadom a legradikálisabb ellenzők adatait, hogy a tervezett akkugyár napi 38 ezer köbméter vizet fog felhasználni – jelentette ki Áder János, egykori köztársasági elnök egy kérdésre válaszolva az Esztergomi Szakképzési Centrum diákjai számára tartott előadását követően.
Az előadás témája eredetileg a körforgásos gazdaság volt. A volt államfő a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnökeként arról beszélt, hogy jövőre Magyarországon is a jelenleginél szélesebb körben visszaváltható lesz az alumínium doboz, az üveg és a PET palack. Kiemelte azt is. nem tartható, hogy a világ élelmiszer-termelésének egyharmada szemétben végezze. Áder János a probléma egyik megoldásának a körforgásos gazdaságot nevezte, ahol az előállított termékekből életpályájuk végén kinyerik a hasznosítható anyagokat. A gondolati futamot több napilap kivonatosan, a Don’t waste it bő terjedelemben ismerteti.