A hazai tudományos magazin, a Qubit közölt tavalyi utolsó számában igen terjedelmes írást a hulldéklerakók közvetlen közelébe telepített biogázüzemekről. A szakcikk föltárja, hogy az alacsony piaci részesedés miatt bár ez az energiafajta nem alkalmas az időjárásfüggő megújulók (a nap-, a szél- és a vízerőművek) termelésének kiegyenlítésére, ugyanakkor a feleslegessé vált hulladékból, ahelyett, hogy az lerakóra kerülne, energiát állítanak elő. Mivel 2023 júliusától a biológiailag lebomló háztartási hulladék szelektív válogatását hazánkban is meg kell valósítani, ennek pedig nagy része hasznosítható, így új anyagáramok jelennek meg a feldolgozási értékláncban, ezáltal is biztosítani lehet a biogáz- és depóniagázüzemek megfelelő ellátását, amelyekbe az ország számos pontjáról – a lakosságtól és termelő vállalatoktól – egyaránt érkezhet hulladék.