A Greenpeace szerint környezetszennyezőbb lehet a műanyagok újrahasznosítása, mint maguk a műanyagok, így azok összeegyeztethetetlenek a körforgásos gazdasággal – erről jelentetett meg tanulmányt nemrég a környezetvédelmi világszervezet. Bár lehet benne némi igazság, a képlet mégsem ennyire fekete, vagy fehér. Erről beszélgetett a Napi Gazdaság legújabb video-podcastjében Gáll Csongor riporter Bera Péterrel, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatójával.
A hazai energiaportfólióhoz nagyban hozzá tudna járulni, ha a hazai lebomló és szerves hulladékokból biogáz készülne, ami jelenleg a hazai energiaellátás 1%-át teszi ki, de megfelelő hasznosítás mellett, akár 15% is lehetne, biometánná alakítva
– fejtette ki Bera Péter. A szakember hangsúlyozta, hogy az eljárásnak köszönhetően a földgáz és a villamoshálózathoz is lehetne csatlakoztatni a rendszert, így mindkét területen nagy segítséget jelenthetne a hulladék ilyen módon történő felhasználása.