Már meg is kapták a környezetvédelmi engedélyt: építési hulladékkal (sittel) fogják feltölteni a gánti kőbányát – írja Hadházy Ákos. A független képviselő egy fotót is mutat, amelyen az látszik, hogy már meg is kezdték törmelék lerakását, pedig ezt csak akkor tehetnék, ha átválogatták a hulladékot, de a helyiek szerint annak nincs nyoma, hogy válogató üzemelne már a telepen. A Magyar Narancs szerint Hadházy „vicces véletlennek” tartja, hogy miközben a Fidesz-KDNP–kormány a teljes hulladékbizniszt a MOL-nak adta át, egyetlen kivételt hagyott, mégpedig az építési inert hulladékot. A helyiek aggódnak a karsztvíz-bázis és a szálló por miatt – írja a Szeged.hu.