Pécs Közösségi Térképe azért jött létre Csizmadia Péter fideszes frakcióvezető kezdeményezésére, hogy a városban található közterületi problémákat gyorsabban, egyszerűbben tudják jelezni a pécsiek. Gyűlnek a fotók, írja ma reggeli számában az Új Dunántúli Napló és a BAMA (szerző: B. M., aka: Bóka Máté). Az éles szemű beküldők több helyen találtak elhagyott hulladékot is. A közszolgáltató neve vagy esetleges felelőssége a cikkben nem került elő, csak annyiban, hogy jövőre, a választások után a térképet integrálják a Biokom Nkft. működésébe.