Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A fémhulladékot is vinné a Mohu Mol | Dél-kom Intranet


Feltűnően nagy terjedelemben foglalkozik a hazai hulladékhelyzettel tegnap számában a Népszava. A kolumnás anyag részletesen elemzi a hazai hulladékpiscon kialakult helyzetet. Mint írják, tulajdonjogi, versenyszabályozási és tiltott állami támogatásról szóló aggályokat is megfogalmaznak a július 1-től a Mol kezébe adott kukakoncesszió miatt a kárvallott hulladékkereskedők. A fémesek az új rendszerben már nem adhatják el lomjaikat – legyen az akár autóroncs vagy épp hűtő – piaci áron. Ezek ugyanis kidobás után már az államra szállnak. A lépést a fémhulladékágazat megsemmisítésével egyenértékűnek nevezik a terület képviselői. A Mol a lakossági eladásokat annak ellenére vonta a koncesszió alá, hogy arra – szerintük – szerződésük nem terjed ki. A koncessziós rendszerben a települési fémhulladékok teljes láncát, az elszállítástól a kereskedésen át a hasznosításig, kizárólag a Mol veszi át. Megszólal a cikkben a Transparency International képviseletében Ligeti Miklós, a civil szervezet jogi igazgatója is. Véleménye szerint egy, üzleti kockázattól mentes tevékenységre nem közbeszerzést, hanem koncessziót írtak ki. A közbeszerzési törvény értelmében az állam koncessziót csak olyan feladatra írhat ki, amelyben nem biztosított a nyereség. Egy kockázatmentes tevékenységre közbeszerzést kellett volna kiírni.