Feltűnően nagy terjedelemben foglalkozik a hazai hulladékhelyzettel tegnap számában a Népszava. A kolumnás anyag részletesen elemzi a hazai hulladékpiscon kialakult helyzetet. Mint írják, tulajdonjogi, versenyszabályozási és tiltott állami támogatásról szóló aggályokat is megfogalmaznak a július 1-től a Mol kezébe adott kukakoncesszió miatt a kárvallott hulladékkereskedők. A fémesek az új rendszerben már nem adhatják el lomjaikat – legyen az akár autóroncs vagy épp hűtő – piaci áron. Ezek ugyanis kidobás után már az államra szállnak. A lépést a fémhulladékágazat megsemmisítésével egyenértékűnek nevezik a terület képviselői. A Mol a lakossági eladásokat annak ellenére vonta a koncesszió alá, hogy arra – szerintük – szerződésük nem terjed ki. A koncessziós rendszerben a települési fémhulladékok teljes láncát, az elszállítástól a kereskedésen át a hasznosításig, kizárólag a Mol veszi át. Megszólal a cikkben a Transparency International képviseletében Ligeti Miklós, a civil szervezet jogi igazgatója is. Véleménye szerint egy, üzleti kockázattól mentes tevékenységre nem közbeszerzést, hanem koncessziót írtak ki. A közbeszerzési törvény értelmében az állam koncessziót csak olyan feladatra írhat ki, amelyben nem biztosított a nyereség. Egy kockázatmentes tevékenységre közbeszerzést kellett volna kiírni.
