Felfüggesztett szabadságvesztést szabtak ki azzal a férfival szemben, aki engedély nélkül helyezett el és égetett hulladékot egy esztergomi ingatlanon. A vádirat szerint az elkövető csak néhány hónapig lakott az esztergomi ingatlanon lévő épületben, ahonnan azután végleg elköltözött. A férfi ebben az időszakban az ingatlan udvarán nagy mennyiségű építési törmeléket, használt tetőcserepet, bontott téglát, fa nyílászárókat, léceket, használt bútorokat helyezett el engedély nélkül, végleges szándékkal. A hulladék veszélyeztette a környezet elemeit, veszélyt jelentett a talajra, a talajvízre, a közeli folyóvizekre, sőt, a Dunára is. Minderről most, az ítélethozatalkor tudósított a Dorogi Medence hírportál.