Péntektől egy új törvény arra kötelezi a Spanyolországban működő dohánycégeket, hogy ők is járuljanak hozzá annak a milliónyi cigicsikknek a feltakarítási költségeihez, amiket a fogyasztóik dobálnak szét az utcákon. Egy darab csikk nagyjából 10 év alatt bomlik le, miközben olyan mérgező anyagokat bocsát ki, mint az arzén és az ólom. Az új szabály olyan törvénycsomag része, amivel a hulladék mennyiségét igyekeznek csökkenteni, és ösztönzik az újrahasznosítást. A törvénycsomag részletes tartalma a 444 cikkéből ismerhető meg.