A körforgásos gazdaság témájához kapcsolódva Áder János kijelentette: az elmúlt évtizedekben kialakult „dobd el kultúra” – vagyis kitermelik, rövid ideig használják, majd kidobják – nem tartható fenn, át kell térni a használt termékek jelentős újrahasznosítására. Az egykori államfő a Kossuth Rádióban beszélt tegnap reggel egyes környezetvédelmi kérdésekről Jó példaként említette, hogy a Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. (MOHU) rendszerében január 1-jétől újra visszaváltható lesz mindenféle üvegpalack, illetve a PET-palackok és az alumíniumdobozok is, hiszen ezek újrahasznosítva, jelentős százalékban visszakerülnek a gazdaságba, és így kevesebb energia felhasználásával készülnek csak új palackok. A politikus gondolatait a Magyar Nemzet, az Agrárszektor, a Profitline is szemlézte, ki-ki saját és olvasói érdeklődési területének megfelelő szemlélettel.