Megdöbbentő videót tett közzé ma reggel a FirstClass: megmutatják, hogy mi történik a cigarettával a földben. Ahogy az várhetó is volt: a szűrő szinte örök hulladékként megmaradt. Ahogy az látható, egy év alatt gyakorlatilag teljesen felszívódtak a cigaretták, leszámítva a műanyag füstszűrőket, melyeknek akár 14 évre is szükségük van ahhoz, hogy eltűnjenek – sajnos azonban ezt sem lehet lebomlásnak nevezni, ugyanis a szűrő csak széttöredezik, és mikroműanyagok sokaságaként kering a világunkban. Ami a cigaretták többi részét illeti, azokat a föld szó szerint elnyelte: noha 600 különféle összetevőre bontható egy szál cigi, a fő komponenseket, vagyis a dohányt és a papírt gond nélkül lebontották a mikroorganizmusok. Arról nincs infó, hogy a cigiben megtalálható láthatatlan kemikáliák és adalékanyagok milyen hatással voltak a lezárt talajra és a benne élő dolgokra, mindenesetre a kísérlet végére kinőtt a zárt üveg belsejében egy növényke. Nincs öt perc, tessék végignézni!