Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A budapesti lomtalanítás előzetes adatai – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Megkezdődött a lomtalanítás a fővárosban, közölte az 24.hu (szerző Vaskor Máté) tegnapi kiadásában. A hulladékgyűjtő udvarokban egész évben személyenként 1200 kilogrammig leadhatják a lomot a lakosok, érthető módon mégis a házhoz menő lomtalanítás jóval népszerűbb. A társasházaktól tavaly 31 688 tonna, míg a hulladékudvarokból 2213 tonna lomot gyűjtöttek be az FKF munkatársai. Idén Csepelen, február 13-án kezdődött az éves program, majd Lipótváros, Vár, Tabán, Víziváros, Krisztinaváros és a XVI. kerület következik. A szakemberek az utóbbi évek gyakorlatából következtetnek, és a mennyiségek emelkedését prognosztizálják. A Ma.hu kiemeli, hogy a lomok elszállítását, majd az úttest megtisztítását a meghirdetett időpontban történő kihelyezést követő napon végzi a társaság, de az ingatlan előtti terület és járdaszakasz megtisztítása az ingatlan használójának a kötelessége. A Hírstart valamennyi, vonatkozó cikket szemlézi. Ki-ki vérmérséklete szerint értékeli a munkálatok megkezdését, az AC News például ezzel a címmel tudósít: AZ EGÉSZ FŐVÁROST EL FOGJA LEPNI A SZEMÉT!

A hír kapcsán a Pénzcentrum arra is fölhívja a figyelmet, hogy aki települési hulladékot a közterületen engedély nélkül lerak, elhelyez, vagy nem a kijelölt lerakóhelyen rak le vagy helyez el, szabálysértést követ el, melynek büntetése hatósági eljárás megindulása esetén 150 000 forintig terjedhet. Más kérdés, hogy ekkora összegnek van-e bármiféle visszatartó ereje. Ide kívánkozik a hír, hogy (a BOON beszámolója szerint) három férfi egy kiürítés alatt álló mezőkövesdi házból Mezőkövesd és Bogács külterületén szőlőültetvények mellé, a víztározó területére illegálisan pakolt le a egy tonna hulladékot. Az Alon ugyancsak kitért a részletekre, az Adózóna pedig azt is megírta, hogy az ügyészség a három férfi ellen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat, közülük a két büntetlen és az egy büntetett előéletű vádlottal szemben – tárgyalás mellőzésével – büntetővégzésben pénzbüntetést indítványozott.