– írja a Felvidék.ma. Azért (is) érdemes figyelnünk az északi szomszédainktól érkező hírekre, mert Szlovákia több lépéssel előttünk jár – egy éve lesz, hogy bevezette a betétdíjas csomagolások (italos palackok, alu-dobozok, üvegek) visszaváltását. Marek Brinzík, a Natur-Pack gyártói felelősségi rendszere kommunikációs és marketingigazgatója azzal összefüggésben nyilatkozott a lapnak, hogy a Betétdíjrendszer-kezelő Társasággal közösen elemezték az osztályozott hulladék összetételét. Szinte teljesen eltűnt a betétdíjas csomagolás az osztályozott hulladék közül – aránya több mint 90 százalékkal csökkent. Korábban a szelektív hulladékkonténerek tartalmának közel negyedét alkották, ez az arány ma már két százalék körül van. A fémdobozok esetében még jelentősebb a csökkenés, közel 95 százalékkal esett vissza, ezek aránya az osztályozott hulladékban kevesebb mint 0,4 százalék. További, érdekes részletek a lapban.