Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
7,5 milliárdból lassítanák a 40 méter magas szegedi szemétdomb növekedését – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Szelektíven gyűjtik a szemetet Szegeden és a környékén lévő 27 településen, már évek óta. A programot az Európai Unió támogatásával folytatták, és a most elkészült beruházás révén nagyobb lesz az újrahasznosított hulladék mennyisége, majdnem eléri a bekerült mennyiség, az évi 55 ezer tonna felét, és javul a feldolgozás minősége is. Csaknem 50 százalékban fogják majd újrahasznosítani a szelektív hulladékot Szegeden egy most átadott hulladékválogató-üzem segítségével. A városban 2015 óta folyik a szelektív hulladékgyűjtés fejlesztése és bővítése. A rendszert több fokozatban alakították át, hogy egyre több hasznosítható hulladékot lehessen kitermelni a begyűjtött szemétből. Ennek érdekében többször is pályáztak EU-támogatásra, amit fokozatosan használtak fel az elmúlt évek során például járművek, rakodógépek és tárolóedények beszerzésére. A fejlesztés legnagyobb költségű eleme a most elkészült, hatmilliárd forintból felépült, 5300 négyzetméter alapterületű automata hulladékválogató-üzem. Az átadóról, a háttérről, a finanszírozásról tegnap este adott bőséges összeállítást a Telex (szerző: Móra Ferenc Sándor). A Szeged.hu Iványi Aurél attraktív képgalériáját is közreadta.

A Rádió7 a szegedi egyetem beruházásban játszott szerepét emeli ki. Mindehhez képest a HelloVidék tegnapi, késő esti kiadásában tudósításának az Úszik a szemétben Szeged és térsége címet adta.