Szelektíven gyűjtik a szemetet Szegeden és a környékén lévő 27 településen, már évek óta. A programot az Európai Unió támogatásával folytatták, és a most elkészült beruházás révén nagyobb lesz az újrahasznosított hulladék mennyisége, majdnem eléri a bekerült mennyiség, az évi 55 ezer tonna felét, és javul a feldolgozás minősége is. Csaknem 50 százalékban fogják majd újrahasznosítani a szelektív hulladékot Szegeden egy most átadott hulladékválogató-üzem segítségével. A városban 2015 óta folyik a szelektív hulladékgyűjtés fejlesztése és bővítése. A rendszert több fokozatban alakították át, hogy egyre több hasznosítható hulladékot lehessen kitermelni a begyűjtött szemétből. Ennek érdekében többször is pályáztak EU-támogatásra, amit fokozatosan használtak fel az elmúlt évek során például járművek, rakodógépek és tárolóedények beszerzésére. A fejlesztés legnagyobb költségű eleme a most elkészült, hatmilliárd forintból felépült, 5300 négyzetméter alapterületű automata hulladékválogató-üzem. Az átadóról, a háttérről, a finanszírozásról tegnap este adott bőséges összeállítást a Telex (szerző: Móra Ferenc Sándor). A Szeged.hu Iványi Aurél attraktív képgalériáját is közreadta.


A Rádió7 a szegedi egyetem beruházásban játszott szerepét emeli ki. Mindehhez képest a HelloVidék tegnapi, késő esti kiadásában tudósításának az Úszik a szemétben Szeged és térsége címet adta.