175 tonna fémhulladékot gyűjtött össze egy harmincas éveiben járó kaposvári házaspár. A Kaposvári Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt állítja őket bíróság elé. A házaspár rövid időn belül 29 millió forintos jövedelemre tett szert. A büntetett előéletű férfire letöltendőt, míg a nejére felfüggesztett szabadságvesztést kértek, azzal, hogy tiltsák el őket a járművezetéstől – autóval szállították ugyanis a hulladékot a fémkereskedelmi telephelyekre. (24.hu)