Az Abasáron fellelt akkumulátor-hulladék ügyében a Dél-Kom Sajtófigyelő is több cikket idézett néhány napja. Az Átlátszó írása nyomán a helyi polgármester, Kazsu Attila és Horváth László, fideszes országgyűlési képviselő is felháborodásának adott hangot – a politikusok szerint az illegális hulladék-tárolással a lakosság egészsége került veszélybe. A Heves Vármegyei Kormányhivatal közleményben tudatta: most a lappal, hogy a szabálytalan tevékenység folytatását megtiltották és a raktárat bérlő vállalkozót 1700 tonna, engedély nélkül tárolt akku-hulladék elszállítására kötelezték.