A Pécsi Ellátó Központ és a Biokom a Györgytelepen lévő önkormányzati ingatlanok átfogó takarításával folytatta az illegális pécsi hulladéklerakók fölszámolását – közölte az önkormányzat a PécsMa hasábjain ma reggel. Mint írják, a területen lévő lakóingatlanok közvetlen környezetét több, esetenként igen kiterjedt illegális hulladéklerakó borította. A takarítás során összesen 25 ezer négyzetméternyi területről 123 köbméter, 17 tonna tömegű hulladék – fajtánként elkülönített – begyűjtését végezték. Ennek döntő része lom és háztartási hulladék volt, de gumiabroncsból, építési törmelékből és még a veszélyes hulladéknak minősülő palából is akadt bőven a környezetet csúfító kupacokban. Az előre egyeztetett munkamegosztás alapján a munkaerőt a PEK biztosította, míg a Biokom a hulladék elszállításról és kezelésről gondoskodott – áll a közleményben. A cikket előtte-utána fotósorozattal illusztrálták a lap munkatársai.
