Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
123 köbméternyi illegálisan lerakott szeméttől szabadult meg Györgytelep | Dél-kom Intranet


A Pécsi Ellátó Központ és a Biokom a Györgytelepen lévő önkormányzati ingatlanok átfogó takarításával folytatta az illegális pécsi hulladéklerakók fölszámolását – közölte az önkormányzat a PécsMa hasábjain ma reggel. Mint írják, a területen lévő lakóingatlanok közvetlen környezetét több, esetenként igen kiterjedt illegális hulladéklerakó borította. A takarítás során összesen 25 ezer négyzetméternyi területről 123 köbméter, 17 tonna tömegű hulladék – fajtánként elkülönített – begyűjtését végezték. Ennek döntő része lom és háztartási hulladék volt, de gumiabroncsból, építési törmelékből és még a veszélyes hulladéknak minősülő palából is akadt bőven a környezetet csúfító kupacokban. Az előre egyeztetett munkamegosztás alapján a munkaerőt a PEK biztosította, míg a Biokom a hulladék elszállításról és kezelésről gondoskodott – áll a közleményben. A cikket előtte-utána fotósorozattal illusztrálták a lap munkatársai.