El tudunk képzelni egy olyan fesztivált, ahol egyáltalán nincs szemét? Ahol a kék vécék helyett komposztvécéket használunk? És mindenki a saját, otthonról hozott tányérjából, bögréjéből eszik-iszik? – teszi fel e kérdéseket Kaiser Orsolya tegnapi cikkében, a Telex hasábjain. A válasz persze nem egyszerű, és a megoldás sem vásárolható meg egy kis, zöld dobozban, de a cikket olvasva világossá válik, hogy a fesztiváloknak lépniök kell. Az írásból megtudhatjuk, mi is az a Mama Earth program, vagy kik alkotják a Zöldövezet Társulást, illetve, hogy egy hazai fesztivál, a Gyüttment egyenesen zéró hulladék kibocsátására törekszik.