A leszerelt 3000 budapesti nyilvános kukák lassú, szinte észrevétlen visszapótlása zajlik főváros szerte, vette észre a hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it. Az FKF az elmúlt egy hónapban már 150 új helyszínre helyezett ki hulladékgyűjtő edényt a fővárosban, a kukák telepítése július 7-ig teljes körűen megvalósult. Ezen folyamat következő lépése további 195 hulladékgyűjtő edény kihelyezése. A sokat vitatott leszerelési művelettel a Dél-Kom Sajtófigyelő is foglalkozott már, most a fővárosi parkokban megnövekedett látogatószám, a Budapestre visszatérő turizmus, valamint az ismét egyre népszerűbb szabadtéri sport és szabadidős tevékenységek, rendezvények, közösségi összejövetelek alapján az FKF szakemberei indokoltnak látták újabb gyűjtők visszahelyezését. Közzétették az új helyszínek listáját is, amely a Budapesti Közművek honlapján tekinthető meg. A Don’t waste it hírét a napilapok nagy többsége is átvette.