A fenti címmel az infostart adott összefoglalót a TeSzedd akcióról. Baumann-Tuka Nikoletta kérésére Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára összegezte az első tapasztalatokat. Steiner Attila úgy látja: aki csak egyszer is részt vesz ilyen hulladékgyűjtő akcióban, később jóval körültekintőbb lesz a szemetelés terén.
Szerinte már az új kormány feladata lesz, hogy az illegális hulladéklerakást a korábbiaknál sokkal komolyabban büntessék.
A hazai sajtóban továbbra is vezető belföldi hír volt az önkéntesek hétvégi szorgalma. A Tolnatáj Televízió Gyűlik a szemét címmel között mozgóképes összefoglalót a szekszárdi munkálatokról. A Kisalföld arról tudósított, hogy GYSEV Zrt. is csatlakozott az országosan meghirdetett programhoz. A vasutasok két megye három helyszínén, Szombathelyen, Sopronban és Csornán gyűjtötték a szemetet.

Balatonkereszttúrtól Kéthelyig, a Nyugati-övcsatorna nyugati töltésén a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. munkatársai dolgoztak, erről ők maguk tettek közzé fényképes tudósítást saját honlapjukon. Sámsonban rengetegen voltak, erről a HAON beszámolójában lehetett olvasni.