A Mol 185 milliárd forintot szán létesítményfejlesztésre, logisztikai és infrastruktúra-fejlesztésekre, és épít egy legalább évi százezer tonna kapacitású energetikai hulladékhasznosítót is az ország hulladékáért felelős koncesszorként, valamint mielőbb leszerződne új alvállalkozóival – egyebek között erről nyilatkozott a Világgazdaságnak Pethő Zsolt, a társaság körforgásos gazdasági szolgáltatásokért felelős vezetője. A cikkből kiderül, hogy egyelőre nincs szó hulladékimportról, és hogy a nagyvállalat több hulldékfajta (háztartási használt olaj, gumiabroncs etc.) újrahasznosítását is tervezi, és belépett a műanyag-újrahasznosítás területére is.
A következő egy év legfontosabb feladata, hogy a 2023. július 1-jéig az összes érintett szereplővel kijelöljük a jövőbeli együttműködés transzparens kereteit. A jelenlegi gazdasági környezetben az intézményi alvállalkozói szerződések megkötésének, valamint a szerződés mellékletét képező kapacitáslekötés igazolásának legnagyobb nehézsége a szolgáltatási díjak rögzítése 2024. július 1-jéig – mondta el többek között a cég ügyvezetője az újságíró, B.L.H. kérdésiere válaszolva.
